Hırsız Alarm Sistemi Nedir?

Hırsız Alarm Sistemi Nedir?Hırsız alarm sistemi, ev veya işyerlerinde hırsızlık, tehdit, gasp, yangın, sağlık sorunu gibi oluşan durumlarda başkalarını haberdar edip yardım çağırmayı sağlayan elektronik güvenlik sistemidir.

Alarm, karşılaşılan olumsuz durumlara karşı gösterilen ilk tepkidir. Birçok kişi tehlike anında panik yaparak etkin müdahale gerçekleştirememektedir. Olumsuz durumların yaşanması durumunda çevreden yardım isteme dürtüsel bir süreçtir. Dışarıdan alınan birtakım yardımlar ile birlikte bu sorunun önüne geçilmesi mümkündür.  Emr alarm sistemleri olarak tüm riskleri minimuma çekmekteyiz. Firmamız her türlü tehlike durumlarını önceden senaryolaştırarak, çözüm üretmektedir. Uzman mühendisler tarafından geliştirilen teknolojilerle her türlü tehlike ortadan kaldırılmaktadır.

Grafikte sürekli artış gösteren nüfus ile birlikte yeni hırsızlık yöntemleri, yeni suç hareketleri de ortaya çıkmıştır. Son 20 senede nüfus % 26 oranında artış göstermiştir. Bu da birtakım sorunların yaşanmasını kaçınılmaz kılmaktadır. Günümüzün yaygın sorunlarından olan güvenlik açığına EMR Alarm olarak alarm kiralama ile cevap vermekteyiz. Gaz kaçağı, terör, hırsızlık vakası, yangın alarmı gibi durumlarda anında harekete geçmekteyiz.

Hangi Durumlarda Alarm Kiralama Hizmeti Almalıyız?

Gün içerisinde birçok risk faktörüyle karşılaşmaktayız. Tehlike altında kalma ihtimalinin varlığı savunma mekanizması geliştirmemizi sağlar. İhmal sonucu oluşabilecek doğal gaz sızıntısının yangına sebebiyet verebileceği gibi bölgedeki hatalı altyapı çalışmaları da yangın riskini arttıracaktır. Buna karşın beşeri faktörler can ve mal güvenliğimizi risk altına alabilmektedir.

İş yeri güvenlik sistemleri ve ev güvenlik sistemleri yavaş yavaş zorunluluk hali almaya başlayacaktır. Emr Alarm sistemleri kablolu alarm sistemleri ve kablosuz alarm sistemleriolarak hizmet vermektedir. Alarm kiralama; hırsızlık, yangın, elektrik sorunları, terör gibi nedenler iş yerlerini alarm güvenlik sistemine yöneltmektedir. Güvenlik sistemlerininkurulması aşamasında, güvenlik kameralarından acil durum butonlarına kadar geniş donanımlar bulunur. Herhangi bir tehlike anında Emr Alarm İzleme Merkezi tarafından yetkili merciiler aranır. Kişisel güvenlik gereksinimlerine göre yazılım uygulamaları düzenlenebilmektedir.

Alarm Güvenlik Sistemi Nasıl Çalışır?

Alarm kiralama farklı çalışma düzeneklerinden oluşur. Alarm sistemleri her durum için farklı sensor ile çalışır. Öncelikle hırsızlık, gaz kaçağı gibi durumlarda sensorların gönderdiği sinyallerin alarm sinyaline dönüşmesi sağlanır. Daha sonra duruma göre alarm izleme merkezine sinyal göndermek, siren çalmak ve sorunun giderilmesi gibi işlemler gerçekleştirilir.

Kablolu ve kablosuz alarm düzenekleri farklı şekillerde çalışabilmektedir. Kurulum esnasında farklılık gösteren bu iki seçenekten, size en uygun olanı seçilir. Pratik kullanımlı ve diğer sistemlerle koordine çalışmasıyla her iki cihazda maksimum verim sunar.

Ülkemizde güvenlik sistemlerine iki yolla sahip olunabilir. Bunlardan ilki alarm kiralama ile diğeri ise satın alma şeklindedir. Alarm kiralama ile cihaz aylık belli bir bedel karşılığında kullanıma sunulur. Kullanılan süre içerisinde tüm güncelleme ve bakımlar firma tarafından yapılır. İstek doğrultusunda diğer güvenlik uygulamalarıyla eş zamanlı çalışması sağlanır.

Alarm sisteminin kurulacağı her ev ve iş yerinin farklı giriş çıkışları olabileceği için kullanılacak dedektör sayısı da değişkenlik gösterecektir. Bu sayı doğrultusunda ödeyeceğiniz kira bedeli de artış gösterebilmektedir. Alarm sistemini satın almak istersek önceden belirlenmiş olan fiyattan bir kez ödeme yapmanız halinde binanıza kurulumu yapılır. Detektör sayısı yine giriş çıkış sayısına bağlı olarak değişir.

Her iki durumda da kullanılan cihazlar aynı özellikleri taşımaktadırlar. Boyut Alarm tarafından,  en uygun fırsatlar kullanıcılara sunulur. Üstün hizmet garantisiyle çalışan firmamız, tüm güncellemeleri zamanında yapmaktadır. Böylelikle, cihazda herhangi bir arıza yaşanma riski sıfıra endekslenir. Alarm kiralama hizmeti çoğunlukla, bir yıldan az kullanım için önerilmektedir. Uzman ekibimizin bilgilendirmesi doğrultusunda, size en uygun alarm kiralama seçeneğinden yararlanabilirsiniz.