ALARM GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Kurum ve kuruluşlara sunulan güvenlik tedbirleri arasında bulunan alarm sistemleri, olası hırsızlık vakalarını önleyici önemli bir tedbir unsurudur.

Hırsız alarm sistemleri, iş yerine yönelik hırsızlık girişimlerini caydırıcı özelliklere sahiptir. Yüksek desibel ses teknolojisi, kolluk kuvvetleri ile etkileşim, SMS yoluyla haberdar etme gibi gelişmiş özelliklere sahiptir.
Emr Teknoloji, kurum ve kuruluşlara yönelik işlevsel alarm sistemleri sunmaktadır. Zengin ürün gamına sahip firmamız, güvenlik alanındaki tecrübe ve deneyimlerine dayanarak kurumunuz için ideal alarm sistemi tavsiyesinde bulunur.

Kablosuz alarm sistemi teknolojileri, kurumunuz için herhangi bir tesisat döşemeye gerek kalmaksızın kısa sürede aktif edilirken, kapsayıcı bir güvenlik sağlamaktadır.

Hırsızlık vakasının başarıyla neticelenmesi halinde yaşanacak maddi kayıpların önüne geçmek için kablosuz alarm sistemleri işyerlerine sunulan önemli çözümlerden birisidir.
Emr Teknoloji , kurumsal ve bireysel müşterilerine yönelik sunduğu çözümlerle geniş müşteri kitlesine hizmet etmektedir. Binlerce  müşteri için yüzlerce çözüm üreterek, deneyim ve tecrübelerini arttırmış, güvenlik sektörüne yönelik yenilikçi yaklaşımlarıyla yeni güvenlik tehditlerine etkili çözümler üretmiştir. Bu bakımdan zengin ürün yelpazesi, yüksek teknolojik ekipmanlardan oluşmaktadır. Güvenlik risklerini önleyici ürünleriyle kurum ve kuruluşların maddi ve manevi zararlardan korunmasını ilke ve hedef olarak belirlemiştir. Bu doğrultuda sürekli kendisini geliştirmekte, kadrosunu eğitmekte ve sektörün aranan markası olma yolunda gitmektedir.

Kullandığımız markalar Dsc , Paradox ,Wisetech ve Caddex ( General Electiric ) olup ürünler , Amerika , Canada ve Türkiye menşeili ürünlerdir.

ALARM SİSTEMLERİ TÜRLERİNE GÖRE SİSTEM BİRİMLERİ

Alarm Panelleri

Sistem üzerinde kablolu ve kablosuz tüm elemanlar bu panel üzerinde işlem görür. Sistemin beyni olarak nitelendirilir. Kablosuz sinyalleri alabilmesi için bir modüle ihtiyaç duyar ve bu modül panel ile kablosuz dedektörler arasında bir köprü kurar. Kablolu alarm sistemlerinde modül ihtiyaç yoktur. Tüm sistem bağlantısı kablolar ile kendi arasında bağlantılı şekilde çalışır.

Alarm Dedektörleri

Kablolu ve kablosuz alarm sistemlerin de dedektörler alarm panellerine sinyal gönderir. Kablolu dedektörler tüm enerjisini panel üzerinden alıp, ürettiği sinyalleri kablolu yada kablosuz şekilde beyin diye nitelendirdiğimiz alarm paneline iletir. Kablo çekilmesi çok zor veya estetik olarak mümkün olmayan yerlerde kablosuz alarm sistemleri kullanılır. Kablosuz sistemlerde bulunan dedektörler kablosuz aktarıcı ve pil ile çalışır. İçerisinde bulunan pilin 3 yıl ömrü vardır ve kolayca değiştirilebilir.

Alarm Sirenleri

Sistemin en caydırıcı ürünü olan sirenler panel üzerinden gelen sinyal ile aktif olup, ortamda yüksek desibel ses çıkartırlar ve çalma sürelerini alarm kontrol paneli belirler. Siren üzerinde hareket eden ışıklar bulunur ve bu ışıklar takılı olduğu mekanda alarm sistemi var algısı oluşturmaktadır. Görsel olarak hareket etmesi kişilerin siren ile göz teması kurmasını sağlar. Dış mekana uygun su geçirmez yapıları ile her ortamda kullanılabilir.

ALARM SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR ?

Alarm sistemi, evinizi, iş yerlerinizi veya güvenlik tedbiri almak istediğiniz bölgelerde hırsızlara ve yabancı kişilerden korumak için kullanılan bir güvenlik sistemidir. Tatile veya seyahate çıkmak için eviniz aklınızda kalıyor ise alarm sistemi ile evinizi güven altına alabilirsiniz. Bu şekilde evinizdeki değerli eşyaları ve korunmasını istediğiniz değerlerinizi hırsızlara karşı korumuş olursunuz.

Alarm sistemleri, evinizin veya iş yerinizin genellikle kapı girişine monte edilen sireni ile hırsızları “Hıımm. Acaba alarm sistemi aktif halde çalışıyor mu? Ya yakalanırsam!” düşüncesi uyandırarak, hırsızları vazgeçirmiş olursunuz ve eviniz güvende kalmış olur.  Günümüzde hırsız alarm sistemleri aktif olarak çalıştığını gördüğü halde azda olsa hırsızlık teşebbüsünde bulunurlar fakat bu olasılık çok düşüktür. Alarm sistemi hırsıza “Bu evi soyarsan yakalabilirsin.” hissini verdirttiği için kötü niyetli olan kişiler hırsızlık yapmaktan vazgeçerler.

Sireni gördüğü halde kapıdan içeri girerek hırsızlık yapmaya kalkan kişi, kapıda bulunan dedektör ile alarm sistemi devreye girer ve alarm sistemi paneli üzerinden belirlediğiniz süre kadar sisteme belirttiğiniz herhangi bir güvenlik şifrenizi girmenizi bekler. Eğer süre içerisinde şifre girilmez ise sistem devreye girerek sizi ve çevrenizi siren yardımı ile sesli ve ışıklı ikaz vererek hırsızlık yapıldığı ikazını verir. Bu şekilde evinizi veya iş yerlerinizi hırsıza karşı korumuş olursunuz.

Fakat hırsız kapıdan girmez ise ne olacak ?

Evet, hırsız evinizin veya iş yerinizin giriş kapısından girmezse, örneğin camdan veya başka bir yerden içeri girmeye kalkışırsa ve başarılı olursa nasıl bir durumla karşılaşacak?

Bu durumda evinizin veya iş yerinizin belli bölgelerine monte etmiş olduğumuz ışıksız ortamda bile insan algılayabilen dedektörler yerleştirilir. Örneğin hırsız evinize camı kırarak girdi diyelim ve anında alarm sistemine bağlı dedektör bu hareketliliği algılayıp sistem devreye sokar. Sisteme bağlı sirenler sesli ve ışıklı alarm vermeye başlar. Bu şekilde hırsızlara karşı eviniz %99 oranında korunmuş olur.

Ayrıca alarm sisteminizi alarm gözlem merkezi hizmeti ile beraber kullanmak isterseniz, alarm sisteminin internet, GPRS veya sabit telefon hattı üzerinden alarm gözlem merkezine iletişim bağlantısı olması gerekmektedir. Bu sayede 7/24 eviniz veya iş yerleriniz gözlem merkezi hizmeti kapsamında korunur.

Alarm gözlem merkezi yönetimi hizmeti ile korunuyorsanız, bu durumda herhangi bir hırsızlık anında alarm sisteminiz otomatik olarak alarm gözlem merkezine tehdit var ikazı yollar. Alarm gözlem merkezi bu ikaza yanıt vererek ilk olarak sizinle iletişime geçerek durumu bildirir ve sizin onayınıza meteakip kolluk kuvvetlere alarm durumu bildirip, hırsızlığın bertaraf edilmesi için ilgili kolluk kuvvetleri mekanınıza gönderilir.

ALARM SİSTEMİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Kablolu Alarm Sistemleri

Kablolu alarm sisteminde manyetik kontak, pır dedektörler, sirenler ve alarm panelleri birbirleri ile kablolar yardımı ile bağlanarak sistem çalışmaktadır. Ayrıca sistemin çalışması için alarm paneline elektrik hatta ve sabit telefon hattı bağlantısı yapılması gerekir. Bu sistemde hangi tehdit için bir alarm durumu oluşturulması talep ediliyorsa o dedektörlerin tümü sisteme kablo bağlantısı ile bağlanmak zorundadır. Kablolu sistemler tüm sinyallerini ve enerjilerini kablolar üzerinden taşır.

Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz alarm sistemleri, sistemin mekanizma birimleri olan manyetik kontak, pır dedektörler, duman dedektörleri ve bazı yardımcı algılayıcılar alarm paneli ile arasındaki bağlantı için kablo çekilmesi gerekmez. Sistem her ne kadar kablosuz dahi olsa şifre paneli ve siren için kablo çekilmesi gerekmektedir. Sistemde bulunan receiver (alıcı+verici) sayesinde sistem birimleri kendi arasında çalışması sağlanır. Pil yardımı ile çalışan bu sistem, estetik düzene önem veren kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Hoşgeldiniz
× Emr Teknoloji